Nauka pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym

Organizator: Fundacja Happy Time

Zajęcia nauki pływania wraz z transportem dla dzieci w wieku przedszkolnym odbywa się raz w tygodniu. Każda jednostka lekcyjna trwa 45 minut. Grupy składają się maksymalnie z dwadzieściorga dzieci, którymi opiekują się czterej instruktorzy w systemie jeden instruktor na piątkę dzieci. Kursanci dzieleni są na cztery podgrupy w zależności od poziomu zaawansowania w pływaniu oraz wieku. W czasie trwania kursu dzieci znajdują się pod opieką tych samych instruktorów. Zajęcia odbywają się na specjalnie dostosowanym basenie rekreacyjnym o głębokości od 30 do 90 cm i temperaturze wody 33 stopnie Celsjusza.

Kurs nauki pływania wraz z transportem trwa cały rok szkolny. Zaczyna się w październiku i kończy w czerwcu. Przez cały okres dzieci przechodzą przez następujące etapy:

1) etap oswajający ze środowiskiem wodnym
2) etap początkujący
3) etap średnio-zaawansowany
4) etap zaawansowany

Po zdobyciu niezbędnych umiejętności dzieci automatycznie awansują na kolejny etap nauczania.

Celem kursu w początkowym etapie jest oswojenie dziecka ze środowiskiem wodnym. Na tym szczeblu każdy kursant uczy się prawidłowego wydechu do wody z zanurzaniem twarzy, nurkowania, bezpiecznych skoków do wody. W kolejnych stopniach wtajemniczenia dzieci poznają podstawowe formy poruszania się w wodzie w pozycji leżącej na plecach i brzuchu z przyborami pływackimi typu makaron, deska. Zwieńczeniem kursu jest pokonywanie samodzielne krótkich odcinków na wodzie. Zajęcia nauki pływania prowadzone są w formie zabaw oraz konkurencji przy pomocy kolorowych zabawek, które mają „zarażać pływaniem” najmłodszych adeptów wodnych.

Na zajęcia każde dziecko powinno zabrać: strój kąpielowy, klapki basenowe, ręcznik, oraz czepek.

Na każde zajęcia dzieci podróżują komfortowym i bezpiecznym środkiem transportu pod opieką instruktora lub wychowawcy. Wszystkie busy oraz autobusy są regularnie sprawdzane pod względem technicznym. Nasza firma posiada licencje na przewóz osób. Nasi kierowcy natomiast posiadają niezbędne kwalifikacje oraz badania wymagane ustawą o przewozie osób.

Podczas pobytu na basenie dzieci są cały czas pod opieką trenerów, instruktorów pływania bądź wychowawców szkolono przedszkolnych, którzy pomagają w przebieraniu i suszeniu.

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu nauki pływania wraz z transportem należy skonsultować się z lekarzem pediatrą w celu stwierdzenia braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach na basenie.